ZEILEN MET VOLWASSENEN
De Madraque is een gezellige plek om te slapen, samen te zijn in het dagverblijf of te koken in de eigen keuken maar dan wel met wisselende uitzichten en ligplaatsen door samen daarheen te zeilen. De inrichting is robuust en praktisch georiënteerd. Een zeiltocht op de Madraque is een goede keuze voor volwassenen, die actief dingen willen beleven, graag mee aanpakken, zichzelf een beetje willen ontspannen, oud Hollandse zeesteden willen bezoeken, lekker uit willen waaien op een leuk Wadden-eiland en / of genieten van gezellig samen zijn.
Tijdens de eerste avond, als iedereen aan boord is, begroet de schipper zijn nieuwe bemanning en maakt ze vertrouwd met het gebeuren aan boord. De volgende ochtend, kort voordat de Madraque de haven verlaat, houdt de matroos een zeilpraatje en werkt de gasten in op het zeilzetten, overstag gaan en gijpen. Dan komt er beweging in … .. maar waarheen zal de reis gaan? Wij vinden het van groot belang dat de groep, afhankelijk van wind, weersomstandigheden en getijden, daar vaart waar ze ook graag heen zou willen. In het ideale geval bestemt de groep waarheen, waarbij de schipper, als expert, een adviserende functie heeft.
In principe helpt iedereen naar eigen kunnen mee onder het zeilen. In de verte kijken is fantastisch: de verschillende weerverschijnselen over grote afstand volgen, vogelzwermen zien trekken en de zon, daarmee het licht, zien te veranderen. De Madraque kruist de route van vissersboten en veerschepen, die richting eilanden onderweg zijn. Met een beetje geluk duiken zeehonden naast het schip op.
De meeste volwassenen groepen bereiden tijdens het zeilen een eenvoudige lunch en koken iets uitgebreider ‘s avonds in de haven. Na het aanleggen wordt vaak aan dek eerst nog even lekker een aanleggertje gedronken, voordat men op stap gaat, een rondje shoppen in winkeltjes of wandelen langs het strand. Terug van dit interessante uitje vindt het avondeten plaats met een lekker wijntje of biertje erbij. Dan kan het gezellig worden, in een kroegje of aan boord onder elkaar.
Maar natuurlijk kan iedereen zijn eigen programma maken, mogelijkheden genoeg.
|